Twardość wody

Jeśli wykonane poniżej testy wykażą, że woda, z której Państwo korzystacie, nie jest najlepszej jakości zalecamy montaż filtra wapiennego. Proszę pamiętać o tym, że twarda woda znacząco skraca żywotność i wydajność desek myjących.

Twardość wody to inaczej zawartość związków wapnia oraz magnezu. Jest określana przez konsumentów mianem popularnego “kamienia”.

Informację o twardości i jakości wody mogą Państwo uzyskać od lokalnego dostawcy wody. Zarządca wodociągów ma obowiązek udzielić informacji o aktualnych wynikach badań wody w ujęciu. Niektórzy zarządcy umieszczają taką informację na stronie internetowej.

Twardość wody mogą Państwo również sprawdzić we własnym zakresie na trzy sposoby:

Twardość wody jest podawana w różnych jednostkach. Najlepiej obrazującą istotę zagadnienia jest najpowszechniej wykorzystywana w technologii jednostka: mgCaCO3/l. Dość popularne są również jednostki niemieckie [ºn] i francuskie [ºf].

Poniżej zamieszczamy przydatną tabelę przeliczeniową obrazującą jakość wody.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Zarejestruj swój adres e-mailowy w naszej liście subskrybentów i bądź na bieżąco z promocjami, rabatami i nowościami w naszej firmie. Zapraszamy serdecznie!

[FM_form id="1"]
Zapraszamy do kontaktu z nami!

Twój specjalista firmy Mewatec z przyjemnością odpowie na każde pytanie, udzieli wszelkich informacji na temat naszych produktów i pomoże w dokonaniu zakupów.

(+48) 794 911 543

Zadzwoń, dowiedz się więcej!