Instalacja deski

Montaż i uruchomienie deski Mewatec

1. Przygotowanie

a) Zakręcić wodę.

a) Usunąć intniejącą deskę sedesową.
W celu łatwiejszego demontażu proszę użyć dołączonego
do zestawu narzędzia.

Porada: proszę przechowywać dotychczasową deskę oraz
narzędzie do montażu w bezpiecznym miejscu.

2. Podłączenie wody

Odkręć obecne przyłącze wody i przykręć nowe złącze T.
Sprawdź czy wszystkie uszczelki są na miejscu.

Uwaga: nie dokręcaj nakrętek zbyt mocno.
Nadmierne dokręcenie może doprowadzić do zniszczenia uszczelnień.

3. Woda i prąd

W przypadku nowej instalacji prosimy zamontować zawór kątowy
po lewej stronie a gniazdko po prawej. Zalecane wymiary znajdziecie
Państwo na rysunku po prawej stronie.

W przypadku dokonanej wcześniej instalacji prosimy o użycie przyłącza do spłuczki (z reguły 3/8cal)

4. Filtr wody

Urządzenia z zamontowanym filtrem wody pracują znacznie dłużej i wydajniej, dlatego też zalecamy montaż filtra ochronnego. Cykl wymiany zależy od częstotliwości pracy urządzenia i twardości wody. Wynosi zwykle przy średniej trawdości około 3 miesiące. Częste prace wodociągowe i stare instalacje prowadzą do przedostania się do obiegu zanieczyszczeń, które w skrajnych przypadkach mogą trwale uszkodzić urządzenie.

Filtr ochronny może być zamontowany przy złączu T lub przy desce myjącej.

W przypadku usunięcia filtra podczas jego użytkowania i jego ponownego montażu należy zwrócić uwage na wydrukowaną strzałkę, której kierunek powinien być zgodny z kierunkiem przepływu wody(aby zapobiec przedostaniu się cząstek zawieszonych do urządzenia). Podczas instalacji nowego filtra zaleca się podobną procedurę tj. strzałka skierowana w kierunku przepływu wody.

Uwaga: prosimy zwrócić uwagę na uszczelki między połączeniami.

Uwaga: zalecamy przyłącz deski Mewatec wyłącznie do wody wodociągowej. Urządzenie nie powinno być zasilane z wody studziennej!

5. Montaż płyty podstawy

Umieść dwie płytki motażowe na płycie podstawy. Włóż śruby przez płytki montażowe, płytę podstawy i miskę WC. Następnie przykręć nakrętki (nie zapomnij nałożyć na śruby gumowych buforów i podkładek)

Wskazówka: prosimy lekko dokręcić śruby ze względu na to, że deska Mewatec musi jeszcze zostać dopasowana do miski WC.

6. Montaż deski myjącej

Umieść deskę Mewatec na misce WC i przesuń w kierunku płyty podstawy. Deska zostanie zablokowana gdy usłyszysz charakterystyczne kliknięcie.

7.Dopasowanie deski myjącej

Wyrównaj każdą krawędź deski myjącej do miski WC. Teraz możesz mocno dokręcić nakrętki.

Informacja: Śruby powinny być dokręcane ponownie po około tygodniu oraz w razie potrzeby w późniejszym czasie. Lekkie przemieszczanie deski myjącej względem ceramiki jest normalne i nie stanowi żadnego błędu.

8. Kontrola instalacji

Sprawdź czy wszystkie śruby zostały dobrze dokręcone. Odkręć zawór wody. Upewij się, że instalacja jest szczelna.Jeśli pojawią się nieszczelości skontroluj czy wszystkie uszczelki zostały prawidłowo założone.

9. Zasilanie sieciowe

Podłącz przewód zasilający do gniazdka.

Uwaga: Nie wkładaj wtyczki zasilania lub usuń ją natychmiast, jeśli urządzenie nie ma dostępu do wody.

10. Uruchomienie

Urządzenie uruchomi się automatycznie. Ramię dyszy zostanie wysunięte i schowane a panel sterowania podświetlony. Powyższe działania to potwierdzenie pełnej gotowości do pracy.

Informacja: Deska myjąca Mewatec jest wyposażona w sensor zajętości. Urządzenie rozpocznie pracę, dopiero po zajęciu miejsca siedzącego na desce. W przypadku braku nacisku na deskę funkcje mycia są zablokowane ze względów bezpieczeństwa.

11. Demontaż urządzenia z miski WC

W celu dokładnego wyczyszczenia miski WC i deski myjącej możliwy jest szybki demontaż urządzenia. Należy nacisnąć przycisk(szary), który znajduje się po prawej stronie deski myjącej. Po naciśnięciu deska zostanie automatycznie zwolniona.

12. Instalacja filtra węglowego(pochłaniacz zapachów)

Zamontować filtr węglowy w miejscu wskazanym na rysunku obok. Filtr powinien być wymieniany-w zależności od częstotliwości pracy pochłaniacza - co ok. 3 – 5 lat.

Zarejestruj swój adres e-mailowy w naszej liście subskrybentów i bądź na bieżąco z promocjami, rabatami i nowościami w naszej firmie. Zapraszamy serdecznie!

[FM_form id="1"]
Zapraszamy do kontaktu z nami!

Twój specjalista firmy Mewatec z przyjemnością odpowie na każde pytanie, udzieli wszelkich informacji na temat naszych produktów i pomoże w dokonaniu zakupów.

(+48) 794 911 543

Zadzwoń, dowiedz się więcej!